HLEDAT

Kaspersky Lab uvádí antivir pro počítače Macintosh

  • JEDNÁ SE O TISKOVOU ZPRÁVU
  • 5.10.2009 22:44

Kaspersky Lab, přední vývojová firma dodávající řešení pro správu zabezpečení obsahu, uvádí na trh nový produkt, který chrání počítače Macintosh před škodlivým softwarem. Kaspersky Anti-Virus for Mac je založen na novém antivirovém enginu, který už získal několik ocenění. Mezi jeho přednosti patří vyšší rychlost skenování díky vylepšenému zpracování objektů a optimalizaci využití systémových zdrojů. Nově uvedený produkt posiluje zabezpečení poskytované přímo Applem a nabízí platformu, která může v případě objevení nových hrozeb přidávat další moduly.

Uživatelé počítačů Mac se v minulosti nemuseli obávat virů ani červů, protože malware byl určen především pro platformu Windows. Tyto bezpečné časy jsou ale pryč. Jak se rozšiřuje uživatelská základna počítačů Macintosh a tento systém se stále více prolíná se světem PC, stávají se také uživatelé MacOS terčem útoků počítačových podvodníků.

Nový Kaspersky Anti-Virus for Mac pro operační systém Mac OS X (verze 10.4.11 a vyšší) byl navržen pro ochranu domácích i podnikových sítí před multiplatformními hrozbami. Není určen pouze pro ochranu počítačů Macintosh před viry, červy a trojskými koni, ale bojuje také proti hrozbám pro operační systémy Windows a Linux. Podvodníci totiž používají počítače Mac k průnikům do sítí a snaží se tímto způsobem distribuovat malware uživatelům PC nebo zjišťovat o těchto sítích běžně nedostupné informace. Kaspersky Anti-Virus for Mac proto monitoruje souborový systém také z hlediska malwaru pro PC, čímž snižuje riziko šíření infikovaných e-mailů nebo dokumentů uživatelům PC.

„Úspěch společnosti Apple, která zvyšuje svůj podíl na trhu, se odráží také ve zvýšeném zájmu podvodníků. V posledních 9 měsících jsme zaznamenali rychlý nárůst hrozeb pro platformu Mac, které v komunitě uživatelů počítačů Apple získaly značnou publicitu,“ uvádí Andreas Lamm, Managing Director Kaspersky Lab Europe. „Apple odváděl odpovídající práci pro ochranu svých uživatelů před omezených počtem hrozeb. Společnost Kaspersky Lab jako světový lídr v oblasti bezpečnostního softwaru ale dokáže obranné prostředky počítačů Mac výrazně posílit. Porozumět technikám počítačových podvodníků a ochránit své zákazníky je naše práce.“

Rozhraní ve stylu MacOS

Společnost Kaspersky Lab navrhla svůj nový produkt tak, aby jeho rozhraní odpovídalo stylu aplikací pro počítače Mac. Pro nováčky i zkušenější uživatele je snadné program nastavit a konfigurovat. Informace o stavu ochrany a o veškerých nezbytných akcích uživatele se zobrazují v grafické podobě, které lze snadno porozumět a orientovat se v ní. Nový produkt obsahuje i automatizovaný režim, v němž program svá rozhodnutí provádí automaticky a tam, kde to není nutné, neobtěžuje uživatele zobrazováním žádostí a dialogových oken.

Nový produkt společnosti Kaspersky Lab provádí automatické aktualizace zabezpečení každou hodinu, a díky tomu je schopen nabídnout komplexní ochranu. Produkt má přístup k celosvětové antivirové databázi společnosti Kaspersky Lab, která obsahuje informace o více než 20 milionech škodlivých programů pro celou řadu platforem. Antivirové databáze produktu Kaspersky Anti-Virus for Mac se aktualizují každou hodinu.Autor: Petr Kuhn


Podělte se s ostaními:

Komentáře

komentar

otdjjhds

16.4.2014 10:13

20

Jméno
Email nepovinné
Web nepovinné
Zpráva

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz