HLEDAT

AVG LinkScanner řeší kritickou slabinu sociálních sítí

  • JEDNÁ SE O TISKOVOU ZPRÁVU
  • 12.10.2009 20:25

Zkracování internetových odkazů, zejména pro komunikaci na sociálních sítích, umožňuje zamaskovat nebezpečné stránky se škodlivým kódem. Jejich přítomnost dokáže odhalit jako jediný dostupný bezpečnostní nástroj AVG LinkScanner®. Cíl každého linku testuje v reálném čase a nespoléhá na databáze, mnohdy zastaralé ve chvíli publikace. Dnešní hrozby se totiž většinou přesunují z místa na místo v čase kratším než 24 hodin.

Služby, zkracující linky, umožňují vtěsnat odkazy do 140 znaků jedné zprávy na Twitteru či zkrátit těžko zapamatovatelnou adresu. Stávají se tak stále populárnější. Obdobných služeb existuje celá řada
a některé jsou přímo součástí klientských Twitterových aplikací nebo jiných sociálních sítí.

„Problémem zkrácených URL je, že většinou ani vzdáleně nepřipomínají původní adresu. Uživatel proto nikdy neví, kam jej nasměrují. Lidé se sice chtějí dostat na konkrétní stránku, ale zneužít takový link k odkazu na skrytý škodlivý kód je velmi jednoduché,“ vysvětluje ředitel výzkumu společnosti AVG Technologies Roger Thompson.

„Nakažené“ internetové stránky jsou nejnovějším způsobem přenosu malwaru do počítačů. Cílem útoků je nejčastěji krádež citlivých osobních informací nebo dat, případně zapojení pracovní stanice do sítě ovládané z vnějšího prostředí (botnet). Počítač mohou uživatelé nakazit pouhým kliknutím na odkaz, prohlédnutím obrázku a někdy dokonce stačí pouze přejet myší přes banner. Útočníci hrozby obvykle nechávají na webové stránce méně než jeden den a poté je přesunují jinam. Snaží se tím co nejvíce snížit pravděpodobnost odhalení.

„LinkScanner je jediný bezpečnostní nástroj schopný detekovat ukrytou hrozbu za zkrácenou URL,“ pokračuje Thompson. „Pouze LinkScanner zastaví nebezpečný pokus o otevření webové stránky dříve, než je pozdě.”

AVG LinkScanner® je k dispozici zdarma na adrese http://www.linkscanner.avg.com.Autor: Lukáš Kosno


Podělte se s ostaními:

Komentáře

komentar

qjfuqunc

16.4.2014 10:13

20

komentar

qqhugrbh

7.8.2019 19:54

20

komentar

flhtgkhh

7.8.2019 19:54

20

Jméno
Email nepovinné
Web nepovinné
Zpráva

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz