HLEDAT

AEC uvádí na trh nový modul ePodatelny

  • JEDNÁ SE O TISKOVOU ZPRÁVU
  • 13.10.2009 15:44

AEC, dceřiná společnost Cleverlance Enterprise Solutions, uvádí na trh nový modul řešení elektronické podatelny, který slouží k přímému napojení na Informační systém datových schránek (ISDS). Datová schránka je elektronické úložiště, které je určeno k doručování a k provádění úkonů vůči orgánům veřejné moci. Vstupní branou do každé organizace tak může být elektronická podatelna, kterou v případě elektronických podání i datových zpráv plně zajišťuje řešení AEC ePodatelna.

Výhodou řešení je možnost snadného napojení na již provozované systémy pro řízení oběhu dokumentů ve společnosti (DMS systémy, spisové služby apod.). Podání a datové zprávy jsou pak dle nastavených pravidel předávány přímo do používaného systému a uživatelé tak mohou s jednotlivými dokumenty pracovat v pro ně důvěrně známém prostředí.

Řešení plně respektuje požadavky právních norem, které se vztahují k problematice elektronického podpisu, elektronických podatelen a datových zpráv v oblasti veřejné správy. Neméně důležitým hlediskem je maximální bezpečnost řešení. AEC ePodatelna, jako jeden z mála dostupných produktů na trhu, umožňuje obousměrné šifrování komunikace pomocí silné asymetrické kryptografie.

AEC ePodatelna standardně podporuje napojení na spisové služby z produkce společností ICZ, Vera, AIP Safe a 5P a nově i na DMS systémy postavené na technologii Microsoft SharePoint.

Dnem 1. 7. 2009 nabyl účinnosti zákon č. 300/2008 Sb. o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, který právnickým osobám ukládá za povinnost komunikovat s organizacemi veřejné správy elektronickou cestou prostřednictvím tohoto systému.Autor: Lukáš Kosno


Podělte se s ostaními:

Komentáře

komentar

igxcndmp

16.4.2014 10:13

20

komentar

guidnnqw

7.8.2019 19:54

20

komentar

lyjmkgqv

7.8.2019 19:54

20

Jméno
Email nepovinné
Web nepovinné
Zpráva

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz