Chyba značky:  ->  Textpattern Warning: PHP značky jsou zastaralé  on line 1151
ŠkodlivýSoftware.cz - Novinky - Očekávání naplněna: Conficker útočí

HLEDAT

Očekávání naplněna: Conficker útočí

Petr Kuhn, 10.4.2009 22:43 | Přečtěno: 2588x | Rubrika: Novinky | Kategorie:

Byť většina antivirových společností předpověděla útok 1. Dubna, Conficker opět překvapil. Až nyní 10. Dubna začal plně (první incidenty již včera) využívat P2P sítě a na infikované počítače instaluje PODVODNÉ ANTIVIROVÉ PROGRAMY.

Poslední varianta Confickeru (alias Kido nebo také Downadup) začala útočit – a jak tomu již bývá v dnešní době – snaží se vydělat svým autorům. Virus si sám umí stahovat vlastní aktualizace a samozřejmě může stahovat jakýkoliv jiný software – tady už začíná „zábava“.

Již první varianta z podzimu loňského roku se pokoušela o stejnou věc. Podvodný antivirový software je stahován z ukrajinského serveru 131-3.elaninet.com, pokud je server nedostupný, využívají se další podobné servery.

Podvodný antivirový software Spyware Protect 2009 jež vám za 49$ „odviruje“ počítač, který Conficker stahuje, můžeme také najít na na doménách spy-protect-2009.com, spywrprotect-2009.com, spywareprotector-2009.com a dalších.

Aby toho nebylo málo, stahuje Conficker do infikovaných počítačů také emailového červa Iksmas (alias Waledac), který rozesílá spam a je také schopen krást osobní údaje. Již na počátku tohoto roku byla známa souvislost mezi Waledac a Confickerem. PrávěWaledacu vděčí Conficker za rozšíření.

Spyware Protect 2009


Podělte se s ostaními:


Podobné články:

Komentáře

Jméno
Email nepovinné
Web nepovinné
Zpráva

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz