HLEDAT

Jak na spam aneb základní desatero

1. Používejte antispamový filtr a trojci základních bezpečnostních programů: antivirus, antispyware, firewall.

2. Používejte e-mailového klienta (například Microsoft Outlook či Mozilla Thunderbird) a nastavte ho tak, aby přijímal zprávy pouze v textové podobě a bez automatického zobrazování obrázků.

3. Ujistěte se, že máte aktuální verzi antiviru s nejnovějšími aktualizacemi virové databáze. Malware typu Trojský kůň často skenuje harddisk napadeného počítače na přítomnost e-mailových adres na které posléze útočník rozesílá spam.

4. Používejte antivirus s kontrolou pošty v reálném čase. Útočníci často používají spam k šíření Malwaru ať už formou přílohy, či odkazu v těle zprávy.

5. Nezadávejte vaši e-mailovou adresu do fór, diskusí či jiných veřejných místech. Pokud tak musíte učinit, napište jí například v tomto formátu: nazev(zavináč)xxx(teč­ka)cz nebo můžete použít malý graficky obrázek obsahující vaši e-mailovou adresu.

6. Vyzkoušejte, zda-li je vaše e-mailová adresa nalezitelná pomocí internetových vyhledávačů (například www.google.com) na různých webových stránkách, v diskusích atp, a v případě nalezení se jí pokuste odstranit.

7. Používejte více e-mailových adres. Jednu pro osobní využití, například pro komunikaci s kamarády, registrace do e-shopů atp, a druhou pro zveřejňování ve fórech, diskusích a jiných veřejných místech.

8. Nikdy neodpovídejte na spam, útočník tak pozná, že je vaše schránka aktivní a že spam prošel přes vaši anti-spamovou ochranu, vy jste si ho přečetli a odpověděli na něj.

9. Nikdy neklikejte na odkazy ve spam zprávách, ty totiž často obsahují speciální kódy, které identifikují e-mailovou adresu, ze které se na ně kliklo a útočník tak pozná, že je vaše schránka aktivní.

10. Pokud máte e-mailovou adresu, na kterou denně chodí velké množství spamu, vyměňte ji za novou a informujte o nové adrese své přátele.

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz