HLEDAT

Podpořte vznik Fakulty informatiky na ČVUT v Praze

Profik123, 15.4.2008 13:41 | Přečtěno: 2375x | Rubrika: Články | Kategorie: Vzhledem k tomu, že většina lidí, kteří navštěvují tento web, se nějak zajímá o informatiku, rozhodl jsem se sem umístit zmínku o naší škole. Možná se bude hodit těm, kteří jsou v současné době na střední a pomalu hledají, kam se vydat dál. V současné době se informatika na ČVUT vyučuje v rámci Fakulty elektrotechnické, což je v posledních letech kámen úrazu.

Lidé, kteří se chtějí věnovat studiu informatiky (softwarové inženýrství, případně webové technologie) v naprosté většině nemají zájem o elektrotechnické předměty. Já osobně sice nejsem člověk, který by elektro odsuzoval, myslím, že k počítačům to tak nějak patří. Na druhou stranu je jasné, že za 3, potažmo 5 let nejde stihnout všechno a měla by se dát přednost předmětům důležitějším. Právě proto se chystá v rámci ČVUT vznik nové fakulty, která by byla zaměřena čistě na počítače. Jednoznačně souhlasím, že informatiky je v současné době natolik složitý obor, že si svoji fakultu zaslouží.

Podpořte vznik Fakulty informatiky podpisem na www.fi.cvut.cz


Citováno z www.fi.cvut.cz

Informatika je relativně mladý a velmi dynamický obor, který dnes, podobně jako matematika, neodmyslitelně prostupuje všemi inženýrskými studijními programy, jež se na ČVUT studentům nabízejí. Informatika ale současně již řadu let existuje jako samostatný obor se specifickým předmětem i metodami svého zkoumání a vlastními požadavky na strukturu informatických studijních programů. Ty musí reflektovat rostoucí společenskou potřebu vysoce kvalifikovaných informatických odborníků.

ČVUT v Praze je jedinečnou výzkumnou a vzdělávací institucí, jejíž tradice se opírá o více než 300 let úspěšné práce svých profesorů, studentů a absolventů. Pokračovat a přispět k této tradici je vážnou výzvou pro celou akademickou obec ČVUT a zvláště pak pro ty, kteří dnes školu řídí. Až budoucnost prověří jejich dnešní rozhodnutí.

Vzhledem k dlouhodobému a trvalému rozvoji informatiky a jejímu zasahování do všech sfér života moderní společnosti si informační technologie a příslušné vědní obory zaslouží samostatnou fakultu, která se bude věnovat jak vědeckému rozvoji informatiky, tak její kvalitni výuce a přípravě studentů na profesní uplatnění v základních informatických oborech v průmyslu i společnosti.


Podělte se s ostaními:


Podobné články:

Komentáře

komentar

pibuqnar

16.4.2014 10:13

20

Jméno
Email nepovinné
Web nepovinné
Zpráva

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz