HLEDAT

INVEX. Co to vůbec je? Nuda?

Petr Kuhn, 10.10.2008 21:29 | Přečtěno: 2447x | Rubrika: Články | Kategorie:

Byli jsme na INVEXu. Stálo to za to? Co si o tom myslíme? Je tam něco zajímavého? Pojedeme tam příští rok?

Proč proboha tolik otazníků? Dost otázek. Pojďme kritizovat a odpovídat na položené otázky.

V poslední době se asi všichni co navštěvují (nejen) tyto stránky, setkávají s dotazy ohledně INVEXu. Hodně lidí tvrdí, že to stojí doslova „za prd“ a team redaktorů portálu ŠkodlivýSoftwa­re.cz, kteří na INVEX vyrazili, se s tvrzením doslova ztotožňují. Poslední ročníky INVEXu upadají, proč je tomu tak? Za celým „prdem“ stojí pokles vystavovatelů. Důvod úbytku vystavovatelů stručně a jasně vystihly zástupci AVG Technologies. Zástupci společnosti, jež se rozhodli letos poprvé nevystavovat na INVEXu…

Dobry den,
určitě existují levnější způsoby, jak oslovit uživatele a klienty. Ne, že bychom nad veletrhy lámali hůl, ale chceme vyzkoušet i jiné způsoby marketingových kampaní, než je klasická prezentace na stánku.
Jindřich Koch
Technical Account Manager
AVG Technologies

… a tak po AVG zůstaly jen stopy v pavilonu C, kde se její logo vyskytlo na tričkách herního teamu Neophyte. O dalších AV společnostech nemluvě.

Stálo to za to tam jet?
Ano i ne. Je to zajímavý zážitek pro lidi, kteří tam nebyli a pro lidi, kterým dělá radost, že dostanou pár propisek a časopisů zdarma. Naopak dny pro odbornou veřejnost (dny kdy tam pobývala naše redakce) nejsou pro odbornou veřejnost ani trochu. Zvláště když u stánku ESETu hovoří o hrozbách, které nejen že nejsou aktuální, ale třeba náš web o nich hovoří každou chvíli a rozhodně to není téma pro odbornou veřejnost. Nic proti zástupcům ESETu (zvláště pak panu Tomáši Kotríkovi), ale příště si zvolte lepší téma na dny pro odbornou veřejnost.
Antivirová konference. Proč je odborná konference ve dnech, kdy je INVEX pro širokou veřejnost? Zdá se mi, že organizace INVEXu je poněkud zmatená.
A tak jsem asi odpověděl i na otázku „Co si o tom myslíme?“.

Je tam něco zajímavého?
Kromě ESETu (který byl asi nejvýraznější z vystavovatelů) z bezpečnostní kategorie vystavoval ještě český distributor Kaspersky v malém stánečku, kde rozdával vcelku důležitou osobní ochranu (prezervativy v obale Kaspersky Personal Security 2009 (o: ), ale také společnost GFi se svým tradičním červeným autobusem. No a poslední bezpečnostní stánek patřil společnosti Acronis, která prezentovala svůj zálohovací a klonovací software TrueImage. Následovali vesměs nezajímavé stánky… Až na jeden. Ten patřil společnosti Novasoft. Prezentovala tam software, který umožňuje rozpoznávání mluveného slova a zapisování v textové podobě. To se hodí především v zaměstnání, kde nelze používat ruce pro psaní např. pitevny. Fungoval špičkově a společnosti přeji hodně štěstí.

DIGITEX a další pavilony
V pavilonech kde probíhal digitex nás taktéž nic moc nezaujalo. Vesměs všechny stánky předváděli zboží, kolem kterého chodím v Praze dnes a denně. Např. Nová Škoda Fabia s hnusnou bílou střechou (o: .
Ano pravda je, že 108’ LCD od Sharpu mě zaujal, ale nikdy bych si ho nekoupil… ikdyž nabídka byla zajímavá. Kup si 108’ LCD, které se ti nevejde do obýváku a dostaneš Toyotu RAV4.
U společného stánku ASUSu, Intelu a Microsoftu se pokoušeli pod dusíkovým chlazením přetaktovat procesor. Jak to dopadlo nevím, ale třeba se o tom něco dozvíte na serveru ExtraHardware.cz, jejichž chlápci se o to pokoušeli.
World GameMaster Tournament byla „přehlídka“ nevábně vypadajících lidí z herních klanů, kde nebylo takřka nic vidět… kdyby aspoň jak hrají, ale na 20 metrů vzdálených monitorech toho moc vidět nebylo.
Interkamera není nic pro mě. Nic méně něco málo mě tam také upoutalo.

Veletrh navštívilo 315 vystavovatelů ze 14 zemí, navštívilo ho 658 akreditovaných novinářů (tři z nich od nás (o: ) a přibližně 53 000 návštěvníků.

Zbývá poslední otázka. Pojedeme tam příští rok?
Vzhledem k tomu, že se na INVEXu chystá změna a zaměření na odbornou veřejnost, je tak evidentní, že INVEX svou slávu ztratí. Obzvláště pokud se i ESET rozhodne již nevystavovat (již nyní je potvrzeno, že o tom společnost uvažuje), stane se pro nás INVEX nezajímavým, a tak musím konstatovat, že pokud příští rok redakce SŠ.cz vyrazí, bude to pravděpodobně naposled.

A na závěr. Trochu jsem nepochopil nápis na stánku ESET „Aktivuj Bluetooth“ a zapoměl jsem se zeptat. Pokud máte někdo nějaké bližší Inko prosím ozvěte se mi v diskuzi pod článkem.

V diskuzi zodpovíme případné dotazy! Nebojte se zeptat!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek


Podělte se s ostaními:


Podobné články:

Komentáře

komentar

kvok

14.10.2008 14:44

Tak mně se Invex líbil (i když minule byl lepší), na Digitexu jsem si našel přednášku a byl jsem spokojen. Aktivuj Bluetooth – po aktivaci bluetooth se mobil začal za chvilku ptát, jestli chci přijmout pozadí od ESETu, měli posílat i spot ale ten mi nenabídli.

komentar

Petr Kuhn

17.10.2008 14:43

Děkuji za vysvětlení. :)

komentar

mrwjjmxc

16.4.2014 10:13

20

Jméno
Email nepovinné
Web nepovinné
Zpráva

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz