HLEDAT

Háveď a databáza Registry

Lukáš Kosno, 8.01.2009 | Komentáře [1]

Čo je to Registry a na čo slúži? Čo má háveď spoločné s Registry?

Pokračování...


INVEX. Co to vůbec je? Nuda?

Petr Kuhn, 10.10.2008 | Komentáře [3]

Byli jsme na INVEXu. Stálo to za to? Co si o tom myslíme? Je tam něco zajímavého? Pojedeme tam příští rok?

Pokračování...


Report: LinuxExpo 2008

Profik123, 20.04.2008 | Komentáře [1]

V Praze v hotelu Olympik Artemis se 14.‒15. dubna 2008 konal další ročník známe výstavy a konference ‒ LinuxExpo. Jedná se údajně o největší středoevropské setkání komunity kolem Linuxu a Open Source software vůbec. Já jsem akci navštívil již po třetí a rozhodně toho nelituji. Vyhradit jeden den této akci určitě stojí za to.

Pokračování...


Podpořte vznik Fakulty informatiky na ČVUT v Praze

Profik123, 15.04.2008 | Komentáře [1]

Vzhledem k tomu, že většina lidí, kteří navštěvují tento web, se nějak zajímá o informatiku, rozhodl jsem se sem umístit zmínku o naší škole. Možná se bude hodit těm, kteří jsou v současné době na střední a pomalu hledají, kam se vydat dál. V současné době se informatika na ČVUT vyučuje v rámci Fakulty elektrotechnické, což je v posledních letech kámen úrazu.

Pokračování...


Jak vytvořit RSS v PHP

Profik123, 2.03.2008 | Komentáře [17]

Tento článek o RSS jsem se rozhodl napsat i přesto, že na českém internetu existuje množství takových, které se podobným tématem zabývají. Vzhledem k tomu, že jsem si na používání RSS celkem zvykl a používám každý den, rozčiluje mě, že na většině webů jsou RSS nevalidní, případně podporují pouze starou verzi, tudíž se články ve čtečce zobrazují špatně.

Pokračování...


Flash (game) hacking

Profik123, 17.02.2008 | Komentáře [1]

Tento clanok nema v podstate ziadne normalne vyuzitie. Kedze si sem tam zahram nejaku tu onlinovku, hram hram a nic, nedari sa mi, chytam nervy a chcem byt v highscore, tak som sa rozhodol napisat o tom clanok, ako s tym vyj*b*t a dostat sa na prve miesto skor, ako pride clovek o zdravie, klavesu a pod.

Pokračování...


Cronfeldův Šifrovací systém

Profik123, 2.12.2006 | Komentáře [1]

Cronfeldův šifrovací systém je velice jednoduchý (pro někoho, kdo umí číst a psát).

Pokračování...


SQL Injection v praxi

Profik123, 14.10.2006 | Komentáře [1]

V tomto článku se nechci moc zaobírat teorií, jak SQL Injection funguje nebo nefunguje. To se můžete dočíst v článcích ostatních autorů. Chci spíše ukázat jeden z mnoha příkladů využití SQL Injection k získání hesel z databáze. Návod není psán tak, aby se každá lama podle něj nabourávala do webů, ale je psán tak, aby lidem, kteří nad tím umí přemýšlet přinesl inspiraci a pomohl jim se zorientovat. UPOZORŇUJU lamy, že podle tohoto návodu se nikam nedostanou, neboť je psán tak, aby otevřel oči těm chytřejším…

Pokračování...


Technologie Bluetooth

Profik123, 19.11.2005 | Komentáře [1]

BlueTooth (dále BT). Každý tohle slovo určitě slyšel, ale znalosti většiny lidí končí tím, že umí přes BT posílat obrázky mezi mobilními telefony. Proto si tuto technologii rozebereme trochu podrobněji. Technologie BT byla původně vyvinutá společností Ericsson v letech 1994-1998 jako nenákladná náhrada kabelového propojení mezí zařízeními výpočetní techniky jako jsou mobily, počítače, notebooky nebo PocketPC. Tato technologie získala název po dánském králi Haraldu I. Blaatandovi(“Modrozubý”), který v 10. století sjednotil vikingské kmeny, což připomíná sjednocení skandinávských firem Nokia a Ericsson při vývoji tohoto standardu. Technologie slouží k bezdrátovém přenosu dat na krátké vzdálenosti (maximálně 100m podle výkonu vysílače). BT využívá technologii FFHSS CDMA (Fast Frequency Hopping Spread Spectrum, Code Division Multiple Access). Nyní si zkusíme ve zkratce vysvětlit, co to znamená.

Pokračování...


Hesla ve Windows 2000/XP

Profik123, 10.11.2005 | Komentáře [1]

V tomto článku se podíváme na to, jak vytáhnout hesla z počítače, ke kterému máme fyzický přístup, ale neznáme přihlašovací údaje do Windows. Celá akce se bude provádět ze systému, který nabootujeme z CD (předpokládá se tedy, že bude povolen boot z CD). Pravděpodobně se bude jednat o nějakou Linux Live distribuci. Budeme potřebovat následující věci:

Pokračování...


« Předešlé Další »

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz