HLEDAT

Nebezpečí v podobě FTP klientů

Petr Kuhn, 5.06.2009 | Komentáře [12]

V posledních měsících došlo k vysokému nárůstu krádeží přístupových údajů k FTP účtům, které se používají pro nahrávání souborů na webové servery. Veliké nebezpečí pro všechny uživatele internetu ještě více umocňují nepropracované programy pro práci s FTP účty jako je Total Commander.

Pokračování...


Rozhovor: INF/Autorun a budúcnosť

Lukáš Kosno, 19.03.2009 | Komentáře [1]

Rozprávali sme sa s Ing. Jurajom Malchom, vedúcim vírusového laboratória spoločnosti ESET, o fenoméne INF/Autorun, ale aj víziách do budúcnosti a otázke, prečo stále mnohí používatelia nevenujú bezpečnosti dostatočnú pozornosť.

Pokračování...


Evolúcia hrozieb v roku 2008

Lukáš Kosno, 14.03.2009 | Komentáře [1]

Kaspersky Lab na svojej stránke priniesol prehľad o tom, aké infiltrácie nás ohrozovali a aký bol ich vývoj.

Pokračování...


Zo života: Ako reagujeme na infiltrácie

Lukáš Kosno, 27.01.2009 | Komentáře [2]

Pri dnešnej prezentácii v škole žiačka pripojila svoj USB kľúč do notebooku. Po chvíľke antivírus informoval o nájdení infiltrácie. Aká bola jej reakcia?

Pokračování...


Srovnání eShopů – nákup zabezpečení

Petr Kuhn, 18.01.2009 | Komentáře [1]

Každý kdo si chce koupit zabezpečení (ano… několik takových lidí existuje) hledá vždy možnosti kde koupit zabezpečení nejlépe. Připravili jsme proto menší srovnání největších prodejců bezpečního software.

Pokračování...


Háveď a databáza Registry

Lukáš Kosno, 8.01.2009 | Komentáře [1]

Čo je to Registry a na čo slúži? Čo má háveď spoločné s Registry?

Pokračování...


INVEX. Co to vůbec je? Nuda?

Petr Kuhn, 10.10.2008 | Komentáře [3]

Byli jsme na INVEXu. Stálo to za to? Co si o tom myslíme? Je tam něco zajímavého? Pojedeme tam příští rok?

Pokračování...


Report: LinuxExpo 2008

Profik123, 20.04.2008 | Komentáře [1]

V Praze v hotelu Olympik Artemis se 14.‒15. dubna 2008 konal další ročník známe výstavy a konference ‒ LinuxExpo. Jedná se údajně o největší středoevropské setkání komunity kolem Linuxu a Open Source software vůbec. Já jsem akci navštívil již po třetí a rozhodně toho nelituji. Vyhradit jeden den této akci určitě stojí za to.

Pokračování...


Podpořte vznik Fakulty informatiky na ČVUT v Praze

Profik123, 15.04.2008 | Komentáře [1]

Vzhledem k tomu, že většina lidí, kteří navštěvují tento web, se nějak zajímá o informatiku, rozhodl jsem se sem umístit zmínku o naší škole. Možná se bude hodit těm, kteří jsou v současné době na střední a pomalu hledají, kam se vydat dál. V současné době se informatika na ČVUT vyučuje v rámci Fakulty elektrotechnické, což je v posledních letech kámen úrazu.

Pokračování...


Jak vytvořit RSS v PHP

Profik123, 2.03.2008 | Komentáře [17]

Tento článek o RSS jsem se rozhodl napsat i přesto, že na českém internetu existuje množství takových, které se podobným tématem zabývají. Vzhledem k tomu, že jsem si na používání RSS celkem zvykl a používám každý den, rozčiluje mě, že na většině webů jsou RSS nevalidní, případně podporují pouze starou verzi, tudíž se články ve čtečce zobrazují špatně.

Pokračování...


Další »

Software, windows, hry.

Přejít na Security-Portal.cz